Select a League

AFL Goldfields
Ballarat FNL
MCDFNL
Female Football
CHFL

Representative Programs

Please use the Switcher below to navigate your way through all details regarding team selections, training, photos and matches for junior and senior interleague programs. 

  • Under 13s

    Please see below training details, match details and selected squads.

     

    Monday, May 27th - 6:00pm – 7:15pm - Training - Melton Recreation Reserve

    Monday, June 3rd - 6:00pm – 7:15pm – Training - Melton Recreation Reserve

    Sunday, June 9th - To Be Confirmed - Matches vs WRFL/EDFL - To Be Confirmed

    Under 13 A

    James Gray

    Riddells Creek

    Cooper Ward

    Melton

    Bayley Lattenstein

    Sunbury Lions

    Baden Dickens

    Gisborne Rookies

    Nathan DeCarolis

    Lancefield

    Zac Dransman

    Melton South

    Lucas Cavigan

    Riddells Creek

    Bradley Cooke

    Sunbury Lions

    Shamous Smoult

    Melton

    Ethan Bygate

    Sunbury Lions

    Matthew Milburn

    Riddells Creek

    Lachlan McKenzie

    Melton Centrals

    Paul Patullo

    Melton

    Oscar Greenshields

    Melton

    Cameron Osmond

    Riddells Creek

    Logan Carrol

    Sunbury Lions

    Callum Power

    Gisborne Rookies

    Dale Milner

    Riddells Creek

    Declan Corcoran

    Sunbury Lions

    Patrick Said

    Sunbury Lions

    Brodie Ryan

    Melton South

    Riley Leedham

    Gisborne Giants

    Lachlan Gook

    Sunbury Lions

    Jacob Floreani

    Gisborne Rookies

     

    UNDER 13 B

    Xavier Thornburn

    Macedon

    Charlie Beer

    Riddells Creek

    Noah Ryan

    Rupertswood

    Ethan Sultana

    Rupertswood

    Will Vavollo

    Riddells Creek

    Cam Hildebrand

    Sunbury Kangaroos

    Lachlan Pritchard

    Melton South

    Tyler Baba

    Sunbury Kangaroos

    Bailey Pepi

    Melton Centrals

    Lachlan Hay

    Gisborne Rookies

    Matthew Magro

    Melton

    Caleb Logan

    Melton South

    Jai Rowley

    Melton

    Charlie Paton

    Woodend

    Harry Behan

    Lancefield

    Ben Grech

    Macedon

    Tyson Dale

    Gisborne Rookies

    Ben Patman

    Rupertswood

    Jack Butler

    Riddells Creek

    Sam Cheatly

    Lancefield

    Wilhem MacKay

    Macedon

    Liam Jeffreys

    Sunbury Kangaroos

    Ned Budde

    Lancefield

    Pita Ratabua

    Diggers Rest

  • Under 14s

    Please see below training details, match details and selected squads.

     

    Wednesday, May 22nd - 6:00pm – 7:15pm – Training - Diggers Rest Recreation Reserve

    Wednesday, May 29th - 6:15pm & 8:15pm - Matches vs TBC - To Be Confirmed

    Wednesday, June 5th - 6:00pm – 7:15pm – Training Photos 14B Only - Diggers Rest Recreation Reserve

    Saturday, June 8th - 12:00pm & 2:00pm - Matches vs TBC 14A only - To Be Confirmed

    Monday, June 10th - TBC - Matches  vs TBC - TBC

     Under 14 A

    CLUB NAME
    Lancefield Corey Taylor
    Melton Chase Scoble 
    Lancefield Will Janky
    Lancefield Darcy Giles
    Gisborne Rookies Shane Clough
    Woodend Finn Hanegraaf
    Riddells Creek Jackson Wadden
    Gisborne Giants Darcy Young
    Lancefield Leroy Ristevski
    Macedon Gabriel Yow Yeh
    Gisborne Rookies Jake Grinter
    Lancefield Blair Huggins
    Gisborne Rookies Kane Minns
    Rupertswood James Cain
    Rupertswood Tyler Caldone
    Rupertswood Cooper Steenbuck
    Sunbury Lions Tyler Theodore
    Sunbury Lions Lachlan Urbon
    Sunbury Lions Robbie Sparks
    Gisborne Giants James Gentles
    Macedon William Blake
    Lancefield Reuben Schembri
    Gisborne Rookies Kane Agius
    Woodend Lachie Bianco
    Melton Lucas Impey
    Macedon  Lewis Gordon 

    Under 14 B

    CLUB NAME
    Gisborne Rookies Jet Waters
    Gisborne Giants Ed Williams
    Macedon Dempsey Roberts
    Gisborne Rookies Jack Clough
    Sunbury Lions Patrick McTigue
    Rupertswood Tom George
    Sunbury Lions Ben Carrello
    Gisborne Giants Matthew Barake
    Melton Centrals Caleb Higgins
    Melton South David Johnston
    Riddells Creek Connor Vosper
    Sunbury Kangaroos Matthew Blay
    Woodend Harrison Duff
    Melton Jack Beeson
    Melton South Louis Cooper
    Gisborne Giants Mitchell Frasson
    Romsey Nicholas Johnston
    Rupertswood Deegan Campbell
    Sunbury Lions Joel Hodgson
    Melton Jack Dashwood
    Sunbury Lions Michael Sparks
    Macedon Will Armstrong
    Melton South Thomas Bens
    Gisborne Rookies Alonzo Rovere
    Rupertswood Riley Bladen
    Gisborne Giants Hamish Thomas
  • Under 15s

    Please see below training details, match details and selected squads.

     

    Wednesday, May 22nd - 6:00pm – 7:15pm – Training - Boardman Reserve Sunbury #2 & #3

    Wednesday, May 29th - 6:15pm & 8:15pm – Matches  vs TBC 15A Only - To Be Confirmed

    Wednesday, June 5th - 6:00pm – 7:15pm - Training Photos 15B Only - Boardman Reserve Sunbury #2 & #3

    Saturday, June 8th-  12:00pm & 2:00pm - Matches: vs TBC 15A Only - To Be Confirmed

    Monday, June 10th - 12:00pm & 2:00pm - Matches vs TBC - To Be Confirmed

     Under 15 A

    PLAYERS NAME CLUB
    Ethan Fitzpatrick Rupertswood
    Matthew Eales Sunbury Lions
    Lachlan Fish Rupertswood
    Kaiden Micallef-Grimaud Rupertswood
    Spencer Jones Gisborne Rookies
    Connor Bills Gisborne Rookies
    Darcy Lockens Gisborne Rookies
    Dylan Johnstone Macedon
    James Fox Rupertswood
    Mitch Johnson Rupertswood
    Logan Johnson Rupertswood
    Rye Penny Gisborne Rookies
    Ryan McDonald Rupertswood
    Jarryd Bibby Melton South
    Kane Sullivan Melton
    Declan Woods Rupertswood
    Patrick Ervin Rupertswood
    Sam Wilson Gisborne Rookies
    Josh Lee Sunbury Lions
    Joel Podolzak Rupertswood
    Charlie Jedwab Romsey
    Luke Phelan Gisborne Rookies
    Beaumont Farrell Romsey
    Xavier Tadd Lancefield
    Fraser Phelan-Smith Rupertswood
    Jordan Barnes Melton Centrals

    Under 15  B

    Keiron Harrington Melton South
    Austin Lidgerwood Woodend
    Cameron Freake Gisborne Rookies
    Dylan McDonald Melton Centrals
     Kasey Curll Riddells Creek
    Jackson Kerr Gisborne Rookies
    Ethan Sullivan Melton
    Ben Falzon Sunbury Lions
    Oscar Schnoor Gisborne Rookies
    Aiden McCarthy Rupertswood
    Sonny Phelan Rupertswood
    Tom O'Sullivan Romsey
    Leo Webb Macedon
    Jaxson Charge Melton Centrals
     Marcus Tucker Romsey
    Jaye Doolan Riddells Creek
    Zac Ramsey Melton
    Josh Phillips Melton Centrals
    Alex Kerr Melton
    Josh Oldfield Melton Centrals
    Harry Luxmoore Gisborne Rookies
    Jude Milburn Melton
    Josh Francis Melton Centrals
    Jordan James Sunbury Lions
    Ben Grambau Melton
    Jake Egan Sunbury Lions
  • Under 17s

    Please see below training details, match details and selected squads.

      

    CLUB

    NAME

    Gisborne Rookies

    Cody Barker

    Gisborne Rookies

    Harry Manders

    Gisborne Rookies

    Harry Thomas

    Gisborne Rookies

    Rohan Nicol

    Macedon

    Nelson Floreani

    Macedon

    Max Webb

    Melton

    Adrian Monitto

    Melton

    Jake Sygidus

    Melton

    James Roberts

    Melton

    Matthew Vernon

    Riddells Creek

    Connor Flynn

    Riddells Creek

    Max Dean

    Romsey

    Corey Pertzel

    Romsey

    Dean Walsh

    Romsey

    Kane Brinkhuis

    Rupertswood

    Brett Martin

    Rupertswood

    Dom Failla

    Rupertswood

    Jackson Stafford

    Rupertswood

    Lachlan Caldone

    Sunbury Kangaroos

    Blake Tirchett

    Sunbury Lions

    Campbell Dunn

    Sunbury Lions

    Cooper Shoebridge

    Sunbury Lions

    Mathew Gook

  • Under 19s

    Please see below training details, match details and selected squads.

     

     

    Name

    Club

    David Tyquin

    Diggers Rest

    Daniel Paulete

    Diggers Rest

    Patrick Doyle

    Macedon

    Jordie Watkins

    Macedon

    Fraser Ampulski

    Macedon

    Seb McArdle

    Macedon

    Will Floriani

    Macedon

    Milan Savic

    Melton Centrals

    Connor Korras

    Melton Centrals

    Jarrod Spry

    Melton Centrals

    Lachlan Phillips

    Melton Centrals

    Jye Veith

    Melton Centrals

    Riley Miller

    Riddell

    Jordan Reardon

    Riddell

    Nathan Croft

    Riddell

    Bailey Marshall

    Rupertswood

    Evan Ricupero

    Rupertswood

    Ben Ward

    Rupertswood

    Patrick Mahoney

    Wallan

    Angus Love

    Wallan

    Harley Giddings

    Woodend-Hesket

    Baxter Slater

    Woodend-Hesket

    Lachlan Randall-Hewit

    Woodend-Hesket


    EMERGENCIES

    Kobey Christall

    Wallan

    Jack Burnell

    Rupertswood

  • Seniors

    Please see below training details, match details and selected squads.

     

    CLUB NAME
    Broadford Rhys Gardener 
    Diggers Rest Alex Del Papa 
    Diggers Rest Cam McCabe
    Diggers Rest Luke Delahey
    Diggers Rest Corey Wright
    Macedon Tom Waters
    Macedon Jason Cooke
    Macedon Seb Miletic 
    Macedon Zach Smedley
    Melton Centrals Dylan Weir 
    Melton Centrals Michael Callus
    Riddell Dylan Tarczon 
    Riddell Matt Panuccio 
    Riddell Ethan Foreman
    Romsey Mitch Jensen
    Romsey Ayden Tessari
    Romsey Jack O’Sullivan
    Romsey Joel Naylor
    Rupertswood Brent Swallow
    Rupertswood Todd Podolczak
    Rupertswood Nash Egan
    Rupertswood Dean Putt
    Rupertswood Cam McRorie
    Wallan Andrew Saladino
    Wallan Shaun Stewart
    Wallan Matt Perri
    Wallan Michael Tang
    Woodend-Hesket Daniel Toman
    Woodend-Hesket Alistair Rae
    Woodend-Hesket Trent Laverie

Website Copyright © AFL Goldfields
Website design by Red Onion Creative